
Ebben a blogbejegyzésben a Nitecore powerbankjait mutatjuk be részletesen, összehasonlítva őket egymással, hogy segítsünk a választásban!
Magyar expedíció indult a Mount Everest alaptáborának meghódítására, tervezett céljuk azonban már az érkezés napján elérhetetlené vált. Kalandjaikról olvashattok bolgbejegyzésünkben.
György és 12 társa 2024 októberében indult el az 5364 méter magas Everest Base Camp meghódítására, valamint a Gokyo tavak meglátogatására. A Technik H30 és Technik H32 fejlámpáink utaztak velük, hogy segítsék őket túrájuk során. Repülőjük Katmanduba érkezett, de érkezésükkor máris a lehető legnagyobb akadállyal szembesültek: a több napon át tartó esőzés miatt onnan már nem tudtak továbbrepülni a Lukla repülőtér lezárása miatt, hogy célba vegyék az Everesten található alaptábort.
Ezzel a tervezett magashegyi túra érkezésükkor máris meghiúsult.
Gyors újratervezést követően 9 órás buszúttal indultak tovább Machha Khola faluba, ahonnan az eredetileg tervezett túrától is nehezebb Manaslu Circuit Trek indul. 170km hosszúságú túraútvonal 11000 méter szintkülönbséggel. Talán ez a két adat többet mond száz szónál is, hogy mennyire embert próbáló a módosult úti cél. Az éveken át tartó felkészülés elengedhetetlen ilyen útvonalak meghódítása előtt, de a kitartó felkészülés általában meghozza gyümölcsét.
György elmondása alapján a túrázó felszerelés alapkelléke a fejlámpa nem csak ilyen hosszú út alkalmával, általánosságban is helye van a csomagban még ha rövidebb kirándulásra is indulunk.
Milyen előnyei vannak egy fejlámpának túrázás alatt?
A 13 fős magyar csapat már az érkezés napján hasznát vette a Technik fejlámpáknak. A nem tervezett buszos utazásnak köszönhetően éjszaka érkeztek meg a szállásra, ahol már fejlámpa fényénél történt a kipakolás és a szállás elfoglalása.
A túra kezdetére teljesen feltöltött Technik H30 és Technik H32 fejlámpákat a 14 napos út alatt végig újratöltés nélkül használták. A Technik H32 György elsődleges fejlámpájává lépett elő, míg a Technik H30-ast a csapat serpája kapta ajándékba, aki azóta is teljes megelégedéssel használja.
A túrának gyönyörű tiszta időben indultak neki, ami az utolsó napig végig kitartott, ezért csak a távolsággal, szintemelkedéssel és csökkenéssel kellett megküzdeni túrázóinknak, az időjárás kegyes volt hozzájuk. A fejlámpákat általában esténként a faluban sétálva használták, valamint a táborhelyeken az általános tevékenységeikhez.
A csúcstámadás napján már hajnali 4 órakor elindultak táborból, hogy az aznapi etapot teljesíteni tudják. A csillagfény ilyen terepen természetesen már kevés a biztonságos haladáshoz, a gleccseren történő áthaladásnál pedig elengedhetetlen minden lépést pontosan megtervezni és ehhez már több fény szükséges. A fejlámpáink fényerejével és fényáramával mind György, mind pedig a serpa teljesen elégedett volt, nem is használták csak ritkán a magasabb fokozatokat, gyaloglás közben a közepes fokozat fénye is elég volt a biztonságos haladáshoz a nehezebben járható részeken is.
A 14 napos túra alatt fejlámpáinkat nem kellett egyszer sem feltölteni, bár tapasztalt használóként mindig a szükséges fényerőkön merítették az akkumulátort, feleslegesen nem használtak áramot, ami magashegyi túra során nagy érték és sokkal inkább a navigációs rendszer, telefon és fényképező számára van tartalékolva, mint a lámpák töltésére. Ezen modellek kezelése igen egyszerű és könnyen tanulható, azonnal kitapasztalta a serpa is a Technik H30 távolsági és szórt fénye közti váltási módot. Az erőteljes vörös fények is nagyon örült, ezért nevünk hamar imába is foglalta, amiért innen, több ezer kilométer távolságból is ilyen hasznos ajándékkal leptük meg.
A magyar csoport sikeresen teljesítette a Manaslu Circuit Trek teljes távját, ezzel nem csak felejthetetlen élménnyel gazdagodva, hanem értékes tapasztalatokat is szerezve a magashegyi túrázás kihívásaiban. A túra minden egyes napja próbára tette a résztvevők kitartását, hiszen a hosszú szakaszok és a jelentős szintkülönbségek komoly erőpróbát jelentettek. Az edzett és elszánt résztvevők azonban minden akadályt leküzdöttek, miközben a magashegyi túrázásról számos hasznos és új ismeretet gyűjtöttek, és a helyi lakosok kedvességét is megtapasztalták.
A serpa az ajándék fejlámpával mai napig rója a kilométereket, melynek segítségével még sok-sok embernek fog felejthetetlen élményt biztosítani, ami számunkra is nagy öröm. György a napi feladatai, munkája és a túrázás mellett másik hobbija, a vadfigyelés során fogja a továbbiakban hasznát venni fejlámpánknak.
Szeretnénk minden résztvevőnek gratulálni az ember feletti teljesítmélnyükhüz, és megköszönni, hogy a Technik fejlámpákat választották társul kalandjaik során! Modelljeink ismételten helyt álltak és bizonyították, hogy megbízhatóságuk, teljesítményük még akár ilyen extrém felhasználási mód esetén is kiszolgálja az igényeket.
Ebben a blogbejegyzésben a Nitecore powerbankjait mutatjuk be részletesen, összehasonlítva őket egymással, hogy segítsünk a választásban!
Ezzel a rövid posztunkkal az EDC2x szériába tartozó elemlámpákat hasolítjuk össze.
A Rad Am Ring egy 24 órás kerékpárverseny a legendás Nürburgring versenypályán, ahol a versenyzőknek a 26km-es pálya 560 méternyi szintkülönbségén kívül az idővel, az időjárással, a tűrőképességükkel, valamint éjszaka a sötétséggel is meg kell küzdeniük. Ezen a versenyen vett részt cseh partnerünk és csapata, éjszaka pedig a Technik H32 volt segítségükre, hogy biztonságban tudjanak versenyezni.
10% kedvezményt adunk Nitecore termék rendelése esetén
az alábbi kuponkóddal:
NITECORE10
A kedvezmény azonnal levonásra kerül a kupon érvényesítése után!